29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Ќе ви течат солзи: Овој пејач напиша песна за починатата мисица која ја нарача поранешното момче Кариќ токму на овој ден

Најчитани вести

Пејачот Милан Петковиќ учесникот во реалното шоу „Задруга 3“ успеа да напише песна за романсата помеѓу Дијана Милојковиќ и Стефан Кариќ.

Тој се му раскажа на Милан до детали со што доста му помогна тој да напише песна.

Додека Стефан ја слушаше песната и текстот менуваше боја на лицето и се трудеше да се за воздржи од солзи.

Инаку вчера се навршија пет месеци од смртта на мисицата која почина на 22 јуни на 33 години по тешката и долга битка со ракот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com