0.8 C
Skopje
Saturday, January 28, 2023

Ќерките на Шарлот Јорк пораснаа: Нови фотографии од снимањето на продолжението на „Сексот и градот“

Најчитани вести

Екипата од „Сексот и градот“ активно работи на продолжението на популарната серија.

На снимањето на новите епизоди од „And Just Like That“ се појавија многу ликови од култното телевизиско шоу, меѓу кои и децата на Шарлот Јорк.

56-годишната Кристин Дејвис, која повторно влезе во улогата на Шарлот, во беспрекорно модно издание снимаше сцена во Менхетн, а најголемо внимание привлекоа девојките кои ги глумат нејзините пораснати ќерки Лили и Роуз.

Во серијата, Шарлот и нејзиниот сопруг Хари посвоија ќерка од Кина, која го доби името Лили, а во филмското продолжение тие добија и биолошка ќерка – Роуз.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести