30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Ќерката на Јохан и Соња Тарчуловски запеа на сцена во Турција – со „Македонско девојче“ ги воодушеви сите

Најчитани вести

Најстарата ќерка на Соња и Јохан Тарчуловски, Мелани, вчера пееше на караоке-напревар во Анталија, Турција, каде се на одмор. Таа пред повеќе од 3.000 луѓе ја испеа „Македонско девојче“ и доби силен аплауз. Пред да почне да пее, Мелани кажа дека е од Македонија и дека ќе ја испее познатата народна песна „Македонско девојче“./press24.mk

Погледнете:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com