27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Ќерката на Мадона, Лола отвори профил на Инстаграм и веднаш покажа дека го има карактерот на својата мајка!

Најчитани вести

Детето на Мадона има полни 24 години. Лоурдес Леон, Лола, отвори Инстаграм објавувајќи три објави на кои веќе собра 65 илјади следбеници.

Кој би рекол дека Мадона веќе има толку возрасна ќерка? Но, покрај тоа што порасна, таа го покажа и својот препознатлив карактер, со што докажа дека јаболкото навистина не паѓа далеку од дрвото. Имено, 24-годишната Лоурдес Леон конечно отвори профил на Инстаграм, а во нејзиниот самоуверен стил не следи никој друг на профилот – дури ниту нејзината мајка Мадона!

Но, ова не е единствениот одраз на нејзината бунтовна природа. Првиот пост на Лола откако се приклучи на Инстаграм ги изненади следбениците покажувајќи неколку секси фотографии во долна облека Juicy Couture.

Сепак, се чини дека Леон има навистина остар јазик и нејзината дрска реакција на прашањето дали би имала пејачка кариера како нејзината мајка, гласела „Само не ја спомнувај мајка ми!“. Дали таа сака да го привлече вниманието на јавноста или само да му пркоси на светот на славните на свој начин? Не сме сигурни, но едно е загарантирано – за тоа се зборува многу.

Разбирливо е дека не е лесно да се живее цел живот под рефлекторите на мајка ти и да се справиш со титулата ќерка на Мадона, но се прашуваме дали тоа е изговор за арогантно однесување? Неочекувано, секако, нејзиниот нов профил веднаш го следеа фановите на Мадона со море од прашања во врска со нејзината кариера, а Лола на малку несоодветен начин покажа дека има скоро нула трпение за нив – но затоа има инспирација за смели одговори. Затоа, кога некој ја праша кога можеме да го очекуваме нејзиниот албум, таа одговори „ќе ти пеам на погребот“.

Друг обожавател сакаше да побара приватни информации за кариерата на Мадона, па тој праша што се случи со договорот на нејзината мајка и какви се нејзините планови за снимање на нов албум. Одговорот на Лола беше потполно неочекуван за сите, одговорот на прашањето, и гласеше: „А што е со твојата преружна фризура?“

Сепак, се чини дека Лола ги освои Инстаграм и медиумите со својот темперамент и карактер низ целата приказна. Дали ќе стане икона како нејзината мајка, не сме сигурни, но судејќи според песната „What ever Lola wants Lola gets“, во моментов таа е на пат да ја реализира својата кариера на славни личности.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com