7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Ќерката на Катарина Ивановска ќе го носи името на дедо и

Најчитани вести

Македонската манекенка  Катарина Ивановска во разговорот за естрадниот магазин „Бекстејџ“ откри дека носи девојче, кое ќе го добие името на татко и.

Татко на Катерина која деновиве влезе во деветтиот месец од бременоста, е поранешниот ракометар на Вардар и повремен репрезентативец на тогашна Југославија, Кире Ивановски.

Затоа неговата ќерка решила, својата ќеркичка да ја крсти по него – Кира.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com