27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Ќерката на Грег Поповиќ ИЗГЛЕДА НЕВЕРОЈАТНО, а еве кои спортисти и се омилени

Најчитани вести

Преубавата Џил е ќерка на еден од најдобрите светски тренери во кошарката, Грег Поповиќ.

„Лудиот Србин“ како што понекогаш го нарекуваат е на клупата на Сан Антонио веќе 23 години, а неговаа страст кон спортот, а не само кошарката, ја наследи Џил.

Покрај тоа што е убава, таа е и  паметна. Дипломирала на Правен факултет и зборува пет странски јазици.

Таа исто така се занимава и со спортско новинарство, а нејзините текстовистанаа многу популарни низ САД. Џил најмногу сака да пишува за фудбалот

Таа не крие дека нејзинит миленици се Лионел Меси и Новак Ѓoкоковиќ, што не изненадува со оглед дека има српски корени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com