18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Ќерката на Алек Болдвин откри дека ја силувале како тинејџерка, а потоа абортирала

Најчитани вести

Ќерката на Алек Болдвин, Ајрланд Болдвин, откри дека како тинејџерка била силувана и абортирала. Животната приказна ја откри пред јавноста преку социјалната мрежа ТикТок. 

„Денес нема да ви кажам детално што се случи, но бев силувана кога бев тинејџерка и бев целосно онесвестена кога тоа се случи. Тоа ми го промени животот, вели Ајрланд во видеото.

Таа раскажа дека со години никому не му кажала за инцидентот, освен на медицинската сестра која ја прегледала.

„Пиев многу повеќе од вообичаено, излегував постојано, бев во насилни и токсични врски, но и пријателства. Правев се што можев за да си го одвлечам вниманието и мислите од тоа што ми случи“, раскажала таа.

„Гледајќи толку многу други храбри жени кои ги споделуваат своите приказни, ме натера да размислувам за тоа како би изгледал мојот живот доколку забременев и морав да одгледувам бебе во тоа време. Имајте на ум, имам пари и поддршка до кои многу жени немаат пристап“, рече таа.

https://www.tiktok.com/@irelandshmireland?is_from_webapp=1&sender_device=pc

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com