27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

„Њујорк тајмс“: САД тајно протерале двајца кинески дипломати осомничени за шпионажа

Најчитани вести

Американската влада тајно протерала двајца официјални претставници на кинеската Амбасада,по нивниот упад во воената база во Вирџинија, објави „Њујорк Тајмс“, повикувајќи се на неименувани извори.

Весникот наведува дека еден од двајцата кинески службеници се верува дека бил разузнавач кој работел во кинеската Амбасада.

Според весникот, кинеските службеници кои влегле во базата во Норфлок во Вирџинија оваа есен, запреле само кога противпожарни возила им го блокирале патот.

Во таа прилика, тие им рекле на стражарите дека се загубиле.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com