17.8 C
Skopje
Thursday, September 23, 2021

Њукасл со најскапо засилување во својата историја

Најчитани вести

Жозлингтон е првото засилување во летниот преоден рок и воедно најскапото во историјата на Њукасл.

Висината на трансферот изнесува 35 милиони фунти, а дека играчот веќе пристигнал во Островот за да ги направи лекарските прегледи, и дека би можел да дебитира веќе в сабота на пријателскиот натпревар против Престон.

Бразилецот дојде во Сент Џејмс парк по препорака на новиот тренер Стив Брус, кој откако минатиот месец го презеде кормилото од Рафаел Бенитез, веднаш почна со подготовките за новата сезона, давајќи им до знаење на челниците дека му се потреби двајца напаѓачи, играч за врска, бек и крило.

Првиот офанзивец веќе го најде кај 9-та на Хофенхајм, односно 22-годишниот Бразилец кој минатата сезона одигра 35 натпревари за германскиот клуб, постигнувајќи 11 голови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com