Home » Љупчо Палевски – Палчо доби привремен наследник во „Десна“

Љупчо Палевски – Палчо доби привремен наследник во „Десна“

by Журнал

Новиот В.Д претседател на политичката партија „Десна“, Тони Алексовски, се обрати на новоформираната фејсбук-страна и побара да се пронајдат вистинските убијци на Вања и Панче наместо основачот Љупчо Палевски – Палчо, осомничен за двократно убиство со умисла.

Функциите на осомничените се замрзнати, но од партијата убијците не ги гледаат во сопартијците, туку повикуваат да се најдат како што велат тие вистинските убијци на Вања и Панче.

„Нагласувам дека Десна од институциите во системот бара во најбрз можен рок да го расчисти случајот односно да ги откријат вистинските виновници за знаснување на животите на Панче и Вања и истите да бидат најстрого казнети за грозоморните злодела.“, изјави Алексовски.

Тој рече дека течат подготовките за претседателските избори и парламентарните избори, а најави и активно учество на партијата во седмата изборна единица.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More