9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Љупчо Златев утре на распит во полиција: Нема да ме замолчите!

Најчитани вести

Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски.

„Наместо да го гони криминалот, полицијата одлучи да ги гони оние кои го откриваат криминалот. МВР ме повика на распит (информативен разговор) затоа што како одговорен уредник на Економски Лидер ја објавив снимката на која се слуша како генсекот на владата Драги Рашковски договара тендери и провизии.
Распитот ќе се обави утре. Нема да ме замолчите“, напиша Златев на својо профил на Фејсбук.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести