27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Љунберг: Треба да ме сменат

Најчитани вести

Арсенал вчера без да пружат отпор беа поразени од Манчестер сити (0:3). Привремениот тренер, Фреди Љунберг, на прес-конференцијата по мечот упатил јаса порака до челниците на клубот.

„И претходно им кажав дека мора да донесат некаква одлука. Јас и моите соработници сме тука да помогнеме колку што можеме, но време е некој да повлече потег бидејќи ова му штети на клубот. Ако треба да ме сменат нека го направат тоа, време е да дознаеме на што сме. Пер Мертесакер е тренер во академијата, тој сега во исто време е на две работни места. За мене е голема чест што сум на оваа позиција, но не знам уште колку ќе можеме вака. Час поскоро мора нешто да се направи“, рекол Љунберг.

Арсенал пред нешто помалку од еден месец му врачија отказ на Унаи Емери, но се чини дека во клубот нема јасна визија што треба да се прави понатаму.

Како наследници на Емери се споменуваат Масимилијано Алегри, Карло Анлелоти и Маурсио Покетино меѓутоа ова се само новинарски шпекулации, досега никој од челниците не проговорил околу името на новиот тренер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com