30.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Љоренте пристигнува во Удинезе, Несторовски е на излезна врата

Најчитани вести

Удинезе и Наполи постигнале договор за трансфер на Фернандо Љоренте, со тоа се зголемува конкуренцијата за позицијата на Несторовски кој ионака е резерва.
Познатиот италијански новинар, Џанлука Ди Марцио, тврди дека Наполи и Удинезе си подале рака за трансфер на Фернандо Љоренте. Тој во наредните денови треба да се пресели во Удине.

Тоа значи дека конкуренцијата за Несторовски дополнително ќе се зголеми и неговата положба ќе стане уште потешка доколку не замине.

Се шпекулира дека неколку клубови од Серија Б се интересираат за Македонецот, пред се Бреша, СПАЛ и Монца.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com