Home » Љајиќ од страотната сообаќајка кај Ражањ има точка во мозокот

Љајиќ од страотната сообаќајка кај Ражањ има точка во мозокот

by Журнал.мк

Во српските медиуми се појавија првите фотографии од сообраќајната несреќа која утрово се случи кај Ражањ на делницата од автопатот Белград – Ниш, во која едно лице го загуби животот, а со повреди се здоби поранешниот потпретседател на српската влада Расим Љајиќ.

На местото каде се случила страотната сообраќајка има остатоци од откорната заштитна ограда – банкина од коловозот и остатоци од целосно згмечена каросерија на автомобил „шкода суперб“ . На местото на настанот се излезени полициски екипи и противпожарно возило. Во оваа страотна несреќа животот го загубил Богдан Гогиќ, претседател на ИО на СДПС, кој управувал со автомобилот.

Кај Љајиќ кој е префрлен во Клиничкиот центар во Ниш по направените снимки забележана е точка на мозокот за која во овој момент докторите не можат да потврдат дали станува збор за крвен сад или е во прашање некое крварење.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More