Home » ЈСП Скопје в петок и сабота со изменет возен ред

ЈСП Скопје в петок и сабота со изменет возен ред

by Журнал

Поради верскиот празник Богојавление (Водици), утре (19 јануари), јавниот превоз на ЈСП Скопје ќе функционира по неделен возен ред, а исклучок ќе бидат линиите 18А, 32, 51, 56, 56А, 70, 74, 81, 118 и 180 кои ќе сообраќаат по саботен возен ред.

Во сабота, 20 јануари, ќе се вози по неделен возен ред, со исклучок на посочените линии, кои ќе функцинираат по саботен возен ред.

Во петок (19.01.2024 год) дежурни од 7 до 14 часот ќе бидат билетарниците на Транспортен центар и таа во „ Ѓорче Петров“, а во сабота (20.01.2024 год) сите ќе работат со вообичаеното работно време.

Жичницата сите денови ќе работи од 10 до 17 часот, соопшти ЈСП Скопје.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More