Home » Јавниот превоз ќе функционира непречено, приватните превозници ќе продолжат да возат согласно со возниот ред

Јавниот превоз ќе функционира непречено, приватните превозници ќе продолжат да возат согласно со возниот ред

by Журнал.мк

Јавниот превоз ќе продолжи да функционира непречено, приватните превозници ќе продолжат да возат согласно со возниот ред, а долгот ќе им се сервисира со динамиката која приватниците и в.д. директорот на ЈСП Скопје ја договориле.

Приватниците и Кушовски денеска одржале втора средба на која го потврдија претходно договореното во однос на исплатата на долгот.

Во меѓувреме, од ЈСП информираат дека ветеното од првата средба од страна на ЈСП е реализирано, со гаранција дека договорот во целост ќе биде испочитуван.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More