Home » Јанкулоска: Никогаш не се согласив со тоа што Груевски побегна

Јанкулоска: Никогаш не се согласив со тоа што Груевски побегна

by Журнал.мк

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска во интервју за 360 степени вели дека нејзината последна средба со екс премиерот Никола Груевски била неколку денови пред тој да ја напушти државата.

„Јас и Груевски одамна немаме никаква комуникација. Никогаш не се согласив со тоа што го направи, односно со тоа што побегна во Будимпешта“, вели Јанкулоска.

Таа ја отслужува четиригодишната казна за случајот „Тенк“, за истиот за кој побегна Груевски, за да не заврши зад затворски решетки.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More