23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

Јунајтед ремизира со Вулверхемптон, Погба не реализира пенал за победа

Најчитани вести

Манчестер јунајтед одигра нерешено 1:1 синоќа на гостински терен против Вулвс во последниот дуел од второто премиелигашко коло.

Ентони Марсијал во 27 минута го доведе Јунајтед во водство, изедначи Рубен Невеш во 55. минута.

Шанса за триумф на тимот од „Олд трафорд“ пропушти Пол Погба кој не реализира пенал во 68. минута.

По две кола Манчестер има четири бода, додека Вулверхемптон има два.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com