17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Јунајтед даваат 100 милиони за Осимен?

Најчитани вести

Манчестер јунајтед се подготвени да дадат 100 милиони евра да го добијат потписот на нигерискиот напаѓач на Наполи, Виктор Осимен, кој би го заменил Кристијано Роналдо следната сезона, тврди „Раи спорт“.

Нигериецот постигна 11 гола во 22 меча оваа сезона, но беше два месеци во аут по страшната повреда на лицето. Откако се врати во акција во јануари, тој постигна два гола во шест меча.

Според „Раи спорт“, 22-годишниот Осимен е првата цел за да го заменат Кристијано Роналдо, чија иднина на „Олд Трафорд“ е несигуран и покрај тоа што пристигна во Јунајтед минатото лето.

Тие додаваат дека доколку го продадат Осимен, Наполи ќе го донесе Џанлука Скамака од Сасуоло, иако за Италијанецот се заинтересирани Интер и Милан.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com