8.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Јунајтед го олади Интер: Со новиот потег испрати јасна порака за Лукаку

Најчитани вести

Интер очајно се обидува да го ангажира Ромелу Лукаку, информација која што сама по себе не е ништо нов, но од друга страна Манчестер Јунајтед со најновиот потег испрати јасна порака за неговата иднина.

Имено „црвените ѓаволи“ на предсезонската турнеја ќе замине и со Белгиецот со што станува јасно дека нема намери да го продадат.

Цената која од „Олд Трафорд“ ја поставија на напаѓачот, е 75 милиони фунти, но во моментот „нероаѕурите“ не се подготвени да ја платат.

Најновиот предлог на Интер беше да се изнајми на две сезони за по 9 милиони фунти плус задолжителна клаузула од 58 милиони фунти во 2021 година, но и обаа понуда беше веднаш отфрлена

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести