Home » Јунајтед го доби Арсенал пред 82.000 гледачи (ВИДЕО)

Јунајтед го доби Арсенал пред 82.000 гледачи (ВИДЕО)

by Lina Muslija

Манчестер Јунајтед ја започна својата претсезонска турнеја во Америка со победа над Арсенал од 2-0. Два од водечките клубови во Премиер-лигата одиграа интересен натпревар пред над 82.000 гледачи во Њујорк, а тимот на Ерик тен Хаг постигна успех со головите на новиот капитен Фернандеш во 30. минута и Санчо во 37. минута.

Натпреварот на стадионот Метлајф започна со минимално задоцнување, а „црвените“ ѓаволи“ дуелот го решија после едно полувреме.

Темпото на игра постепено паѓаше, но во 64. минута Манчестер Јунајтед за чудо не постигна трет гол. Сепак, Рашфорд промаши од неколку метри. Во контранапад Хаверц шутираше непрецизно. Во 69. минута голманот на Јунајтед, Том Хитон го одбрани ударот со глава на Габриел Жесус.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More