17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Јужна Кореја блокира седум руски банки

Најчитани вести

Јужна Кореја ќе забрани финансиски трансакции со седум големи руски банки и нивните подружници и со тоа ќе се приклучи на санкциите што Западот ги воведе против Русија.

Министерството за финансии на земјата вчера објави детален план за санкции по консултациите со Министерството за финансии на САД.

Седумте руски банки опфатени со јужнокорејските санкции се Сбербанк, ВЕБ, ПСБ, ВТБ, Откритие, Совком и Новиком.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com