Јуве се ослободува од вишокот фудбалери: Сари подготвил „шут-карта“ за двајца играчи!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари се соочи со проблеми во претходните денови, откако не ги пријави Марио Манџукиќ и Емре Џан за настап во Лигата на шампиони.

Двајцата фудбалери се разочарани, па сметаат дека се измамени и сакаат во јануари да го напуштат клубот.

Сари нема намера да ги задржи незадоволните членови во екипата, па веќе подготвил „шут-карта“ за двајцата фудбалери.

За услугите на Манџукиќ покажа интерес Вест хем, додека не е познато каде Џан ќе ја продолжи кариерата.

Џ.И.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.