32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Јуве ги купува Икарди и Киеза

Најчитани вести

Мауро Икарди од Интер и Федерико Киеза од Фиерентина се следната цел на директорот на Јувентус, Фабио Паратици.

„Кориере ди Торино“, наведува дека преговорите се во завршна фаза и дека играчите се уверени да се приклучат на италијанскиот шампион.

Двајцата играчи последниве месеци биле многу блиски со Паратици кој работи на тоа да ги напуштат нивните соодветни клубови Фиорентина и Интер.

Сепак, истиот извор додава дека новите засилувања нема да дојдат во Торино за мала цена, така што Јувентус ќе треба да продаде некого од своите играчи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com