7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Јувентус ќе го продолжи договорот со Куадрадо

Најчитани вести

Јувентус е наскоро ќе објави продолжување на договорот со напаѓачот Хуан Куадрадо. Според „Goal” клубот од Торино планира на Колумбиецот да му понуди договор со важност до 2022 година.

Оваа сезона, 31-годишниот играч има одиграно 14 натпревари во сите натпреварувања, постигна еден гол и направи две асистенции.

Пред Јувентус, Квадрадо играше за Челзи, Фиорентина Лече, Удинезе и Индепендиенте Меделин.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести