20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Јувентус ќе биде ослабен на клупата за мечот против Парма

Најчитани вести

Италијанскиот првак Јувентус овој викенд ќе ја отвори новата сезона во Серија А. Одбраната на титулата ќе ја започне на гости кај Парма, а тоа ќе мора да го направи без својот тренер.

Маурицио Сари има здравствени проблеми и поради тоа ќе го пропушти првиот сезонски натпревар.

„Сари има воспалување на плуќата и поради тоа ќе мора да биде на посебна терапија. Тренерот го извести клубот дека може на јавноста да споделува информации околу неговата здравствена состојба“, се вели во соопштението на „старата дама“.

Дуелот е закажан оваа сабота со почеток од 18:00 часот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com