17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Јувентус со нов обид да ги врати двете титули шампион на Италија за 2005 и 2006 година

Најчитани вести

Јувентус нема намера да се откаже од титулите освоени во 2005 и 2006 година, одземени по судски пат поради местење натпревари. Како резултат на скандалот Јувентус беше исфрлен во втората лига.

Клубот од Торино испрати жалба до Колегиумот на италијанскиот спортски трибунал и се надева дека доколку не ги вратат трофеите, тој од 2006 да не биде административно доделен на Интер.

Јувентус во следното коло од Серија А, во дербито ќе се соочи токму со Интер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com