10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Јувентус прави се за да го продаде, а Игуаин ангажирал приватен тренер и ги одбива понудите

Најчитани вести

Најголем проблем на Јувентус ова лето е аргентинскиот напаѓач кој упорно одбива да прифати дека во клубот повеќе не сметаат на него.

На Игуаин и неговиот менаџер му е порачано дека може да си бара нов клуб, тоа го откри спортскиот директор Фабио Партичи.

Меѓутоа повратникот од позајмицата од Челзи е убеден дека може да ги разубеди сите па и тренерот Маурицио Сари со кој некогаш имаше одлична соработка во Наполи.

Аргентинецот поради тоа ја одби понудата од Рома која неколку недели наназад се поврзува со неговото име. Клубовите се договорија претхпдно, но 31 годишниот Аргентинец не сака да игра за друг клуб во Италија освен Јувентус.

Игуаин вработи и приватен тренер кој работи со него за на почетокот на припремите да се прикаже во најдобро светло. Таа ситуација како што пишува „Скај“ ги иритира луѓето во италијанскиот шампион бидејќи сакаат да се ослободат од неговата плата која изнесува осум милиони евра годишно.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести