17.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Јувентус му нуди 90 милиони евра на Тотенхем за еден од нивните најдобри фудбалери

Најчитани вести

Јувентус покажа интерес за ѕвездата на Тотенхем, Хеунг-Мин Сон, а италијанските медиуми пишуваат дека тимот на Андреа Пирло ќе плати 90 милиони евра за него.

Сон има договор до 2023 година, но Јувентус ќе му понуди поголема плата од таа што ја добива во Тотенхем и така ќе го натера да потпише за нив.

„Старата дама“ верува дека покрај фудбалските квалитети Сон ќе придонесе и за комерцијални придобивки на клубот во азискиот пазар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести