7.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

Јувентус и Манчестер Сити договорија спектакуларна трампа

Најчитани вести

„Скај Италија“ лансираше вистинска „бомба“ и тврди дека Јуевнтус и Манчестер Сити се на чекор да договорат голема трампа.

Не е тајна дека „граѓаните“ подолго време се заинтересирани за Кансело, кој пак не влегува во плановите на тренерот Сари, а Јувентус беше спремен да го продаде за 50 милиони евра.

„Скај Италија“ тврди дека двата клуба постигнале договор така што Кансело ќе се пресели на „Етихад“, а Јувентус ќе добие пари и Данило.

Данило е проценет на околу 30 милиони евра, па „старата дама“, покрај неговиот потпис треба да добие помеѓу 20 и 25 милиони евра.

Наводно сите детали се договорени и трампата треба да се комплетира во следните неколку дена.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести