Јувентус имал интересен предлог до Барселона, Каталонците одбиле

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Иван Ракитиќ се согласил да се пресели во Јувентус, меѓутоа од редовите на Барселона ја одбиле интересната понуда на „Старата дама“.

Имено, Јувентус планирал да го донесе Ракитиќ за 23 милиони евра плус италијанскиот репрезентативец, Бернардески.

Иако играчите биле водушевени и подготвени за размената, Барселона на крајот го одбила ова барање од клубот од Торино.

„Тутоспорт“ пишува дека Јувентус во јануари повторно ќе се обиде да го донесе Ракитиќ, а ако не успее во таа намера ќе тргне по Немања Матиќ.

Џ.И.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.