30.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

„Јувентус го сакаше Меси на позајмица“

Најчитани вести

Поранешниот тренер на Јувентус, Фабио Капело даде интересна изјава дека своевремено италијанскиот гигант го сакал Лионел Меси на позајмица.

Италијанскиот стратег за прв пат го сретнал Аргентинецот кога имал само 16 години на трофејот „Жоан Гампер“.

„Меси за прв пат го видов како игра на само 16 години и тоа на трофејот ‘Жоан Гампер’. Кога влезе во игра публиката полуде по него. Отидов тогашниот тренер Рајкард и го прашав дали може Меси да дојде на позајмица во Јувентус. Барселона тогаш имаше проблем со правилот тројца фудбалери надвор од Европската Унија, но ми рече дека го решаваат тоа“, изјави Капело.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com