13.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Јувентус го помина Манчестер на Инстаграм

Најчитани вести

Бројот на следбеници на страницата на Инстаграм на Јувентус надмина 31,1 милион. Клубот од Торино го помина Манчестер јунајтед во овој индикатор и се искачи на третото место меѓу фудбалските клубови.

Вреди да се напомени дека бројот на претплатници во Јувентус нагло се зголеми по доаѓањето во клубот на Кристијано Роналдо. Во 2018 година, на почетокот на летото, италијанскиот шампион имаше „само“ осум милиони претплатници.

Водечките позиции ги заземаат Реал Мадрид и Барселона, со 77,5 милиони, односно 76,4 милиони претплатници.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com