4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

Јувентус го жртвува Дибала за Погба?

Најчитани вести

Според „Газета дело Спорт“, Јувентус е во постојан контакт со Мино Рајола и бара начини за враќање на Погба.

Весникот пишува дека спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи е подготвен да понуди 60-70 милиони евра плус Дибала.

Како и да е, Манчестер јунајтед нема да отстапат од цената од 150 милиони евра за Французинот.

Новинарот на Газета, додава дека Реал Мадрид исто така се сериозни во намерата да го ангажираат Погба и сакаат да го направат тоа што е можно побрзо.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести