13.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

ЈП „Водовод и канализација” – Скопје акција за наплата на долгови без пресметка на камата

Најчитани вести

Ги повикуваме сите корисници кои имаат заостанат долг во овој период да аплицираат за склучување на договори за исплата на долговите на најмногу 24 рати.

Акцијата за наплата на долговите без пресметка на камата на корисниците на услугите на ЈП „Водовод и канализација” – Скопје почнува од денеска, а ќе трае се до 1 октомври 2021 година, информираат од ЈП „Водовод и канализација” – Скопје.

– Ги повикуваме сите корисници кои имаат заостанат долг во овој период да аплицираат за склучување на договори за исплата на долговите на најмногу 24 рати, во зависност од висината на долгот, без пресметка на камата за задоцнето плаќање. По истекот на овој период одлуката претставува да важи, се вели во соопштението.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com