34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Јоце Панов стана татко

Најчитани вести

Македонскиот пејач Јоце Панов вчера стана татко по прв пат. Пејачот и неговата сопруга Марина добија син, а среќните родители му го дадоа името Лука.

Пејачот радосната вест за раѓањето на синчето ја сподели на социјалните мрежи, па доби стотици коментари и честитки од фановите и пријателите.

„Се роди Лука Панов, датум: 02.12 2019, Скопје, тежина: 3.450 грама, должина: 51 сантиметри, време: 20:10 часот“, стои во неговата објава на Фејсбук.

Инаку пејачот со својата сегашна сопруга беше во врска 10 години, а лани во август нивната љубов ја крунисаа со брак.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com