27.8 C
Skopje
Sunday, August 1, 2021

Јовиќ: Добро е да знам дека сум и натаму играч на Реал

Најчитани вести

Лука Јовиќ во моментов е надвор од форма, иако отиде да собира поголема минутажа враќајќи се во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица до крајот на сезоната.

Тој на првиот меч со Шалке постигна два гола, и од тогаш се нема запишано во листата на стрелците.

Јовиќ неодамна призна дека не е во форма, но дека времето работи за него.

„Не е ова одлучувачки за мојата кариера. Имам само 23 години, и играм во една од најдобрите првенства во Светот, во одличен тим. Важно е да знам дека и натаму сум играч на Реал Мадрид. Во моментов најважно ми е да се вратам во топ форма“, вели Јовиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести