3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Јовески: Видов празни туби на местото на несреќата, но не беа изгорени

Најчитани вести

Државниот обвинител Љубмир Јовески вели дека на местото на автобуската несреќата на магистралиот пат „Струма“ во Бугарија во која загинаа 45 македонски граѓани видел празни туби, но не изгорени.

Тој во изјава за емисијата „Ова утро“ на бугарската телевизија БТВ вели дека тубите со нафтата се шпекулација засега, и очекува истрагата и форензичките наоди да дадат појасни информации.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com