10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Јоаким Лев наброи шест репрезентации кои се пред Германија во трката за освојување на Европското првенство

Најчитани вести

Селекторот на репрезентацијата на Германија, Јоаким Лев смета дека неговата селекција нема да биде меѓу фаворитите за освојување на континенталниот собир кој ќе се случи на лето.

Германија се пласираше на Европското првенство за 2020 година, но Лев наброи дури шест репрезентации кои се пред нив во трката за освојување на трофејот.

– Репрезентациите како Англија, Франција, Шпанија, Италија, Белгија и Холандија се пред нас. Тие направија промена на генерациите, а јас не го гледам нашиот тим како фаворити за освојување на Европското првенство, – кратко изјави Лев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com