19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Јирген Клинсман нов тренер на Херта

Најчитани вести

Јирген Клинсман е новиот тренер на германска Херта, откако досегашниот тренер Анте Човиќ и клубот се разделија. Тој го превзема клубот до крајот на сезоната.

Клубот информацијата ја објави на својата официјална страна, а попладнево кој ќе биде и официјално промовиран пред медиумите.

Клинсман од 2016 година немал ангажман, а претходно беше тренер на Баерн Минхен и селектор на репрезентациите на Германија и САД.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com