29.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Јеменските Хути киднапирале три бродови во Црвеното море

Најчитани вести

Јеменските Хути киднапирале три бродови во Црвеното море, од кои едниот и припаѓа на Саудиска Арабија.

Сите бродови се одвлечени во пристаништето Салиф, објави телевизијата Хут Ал-Масира.

Саудиската воена коалиција која се бори против Хутите, претходно соопшти дека хутите киднапирале еден брод што пловел кон нафтена платформа на Јужна Кореја.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com