6 C
Skopje
Sunday, May 9, 2021

ЈЕЗИВО: Дали би пливале во базен ниту на небото ниту на земјата? (ФОТО)

Најчитани вести

Инфлуенсерките ќе уживаат во овој базен, бидејќи е исклучително фотогеничен.

Не, базенот не се наоѓа во Дубаи или која било азиска туристичка земја. Овој базен што се чини дека плови помеѓу земјата и небото се наоѓа во Европа.

Лондон доби неверојатна атракција која виси на висина од 35 метри над улицата. Базенот се отвора следната недела и се наоѓа на 10-тиот кат во луксузен хотел. Долг е 24 метри и има 400 тони вода, а има најдобар поглед кон „Лондонското око“.

Покрај базенот добивате и стан и бар на покривот!

Отворањето на базенот е закажано за 19 мај, а сопствениците на хотелот организираа директен пренос на телевизија, што ќе ги збогати перформансите на уметничките пливачи.

Интересно е што базенот, кога дува силен ветер, ќе замавне малку во ритамот на ветерот. Изградбата на базенот чинеше пет милиони фунти заедно со апартманот.

Станот доаѓа со приватен бар, така што ќе биде совршен за забави. Интересно е што конструкцијата на овој базен е замислена во 2013 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести