17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Ја чувствува целата нејзина болка: Принцот Хари во интервју со Опра емотивно изрази емоции поврзани со мајката Дајана

Најчитани вести

Во краткиот, но ефективен преглед на претстојното интервју на принцот Хари и Меган Маркл со Опра, војводата од Сасекс се довери дека не може да замисли со што се борела неговата мајка.

Принцот Хари беше исклучително близок со неговата покојна мајка, принцезата Дајана и продолжува да го пренесува нејзиното наследство на сите можни начини. Уште кога се повлече од кралското семејство, заедно со неговата сопруга Меган, ја гледаме нивната поневнимателна страна, слично како што беше со Дајана пред нејзината прерана смрт.

Покрај тоа, војводата и војвотката од Сасекс неодамна ја раскажаа својата исповед за интимно интервју со Опра, каде што ниту една тема не беше забранета.

– Знаете, навистина ми олесна и среќен сум што седнав тука и разговарав со тебе, со сопругата до мене – се довери емотивниот Хари до бремената Меган која го поддржуваше …. затоа што не можам да замислам таа помина низ овој процес самостојно, сите тие години, бидејќи беше неверојатно тешко за нас двајцата, но бевме заедно – додаде Хари, на што Меган сесрдно се согласи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com