Home » Јајцата не треба да ги варите во вода

Јајцата не треба да ги варите во вода

by Журнал.мк

Следен пат кога ќе сакате да сварите јајце, немојте да го варите во вода. Зовриената вода прска насекаде, лушпата може да напукне и јајцето е тешко да го излупите. Затоа, многу подобро решение е да ги варите јајцата на пареа.

Потребно ви е тенџере со додаток за готвење на пареа и малку вода. Во тенџерето ставете малку вода, а потоа преку додатокот за готвење на пареа распоредете ги јајцата и загрејте ја водата. Ултра врелата пареа делува на ист начин како и зовриената вода на јајцата, единствената разлика е во тоа што на пареа готвењето е понежно. Белките ќе бидат помеки, а жолчката покремаста.

За тврдо варени јајца, варете ги на пареа 10 до 12 минути. вака подготвеното јајце е одлично за салати. Едноставно посолете и додадете мелен црн бибер.

За меко варено јајце, варете околу 6 минути па веднаш оладете го со студена вода.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More