20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Јајцата не се толку здрави во комбинација со одредени продукти

Најчитани вести

ајцата содржат многу хранливи материи. Тие обезбедуваат бројни здравствени придобивки бидејќи се добар извор на протеини и можат да помогнат да се намали воспаление, да се подобри здравјето на коските и да се придонесе за здравјето на мозокот.

Тие се јадат за појадок, после тренинг или како ужина, а можат да се подготват на многу начини – варени, пржени, изматени.   

Сепак, треба да внимавате со што ги јадете јајцата. Само затоа што се здрави, не значи дека можете да ги комбинирате со нездрави состојки.

„Поради висококвалитетните протеини и витамините Б кои ги содржат, нема сомнение дека јајцата можат да бидат дел од здрава и урамнотежена исхрана. Но, кога се јадат со храна богата со масти, натриум и други нездрави состојки, се оди низ одводот“, рече диететичарката Лорен Манакер.

Јајцата често се јадат со колбаси и пржени компири. Таквата храна е полна со заситени масти и сол.

„Кога ќе одлучите да јадете јајца, задолжително јадете ги со друга хранлива храна како авокадо, леб од цели зрна и зеленчук“, предупреди Манакер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com