7.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Јаја Туре потпиша за клуб за кој веројатно никогаш не сте слушнале!

Најчитани вести

Легендарниот фудбалер на Брегот на слоновакат коска, Јаја Туре од денес има нов клуб, откако потпиша за Кингдао Хуангаи.

Поранешниот играч на Барселона и Манчестер Сити во мај најави крај на кариерата, но потоа се предомисли, па сега си најде нов клуб.

Туре помина осум години во Сити, каде освои многу трофеи, вклучувајќи три титули шампион во Премиер лигата.

Претходно помина три години во Барселона каде освои две титули во Ла Лига, Суперкупот во Шпанија, Лигата на шампионите, Суперкупот на Европа и Светското клупско првенство.

Откако му истече договорот со Сити во јули 2018 година, тој одлучи да потпише со Олимпијакос за кој веќе играше во сезоната 2005/06, но само после три месеци го раскина договорот со грчкиот клуб.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com