14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Јахтата на кумашинот на Путин е запленета во Хрватска

Најчитани вести

Луксузната јахта на Виктор Медвешчук е запленета во Хрватска. Станува збор за пловило кое се наоѓа на листата на 100 најбогати јахти во светот на сите времиња.

„Royal Romance“, која моментално е закотвена во пристаништето во Риека изградена во холандското бродоградилиште „Friendship“ во 2015 година. Бродот е придвижуван од два дизел мотори од 3.000 коњски сили, развива максимална брзина од 15 јазли, а неговиот нацрт е 3,85 m.

Луксузните погодности вклучуваат палуби од тиково дрво, теретана, лифтови кои поврзуваат вкупно пет палуби и 12-метарски базен со водопад на горната палуба.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com