25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Јапонецот Абе заминува во Барселона

Најчитани вести

Момчето кое многумина го сметаат за еден од најголемите таленти во јапонскиот фудбал, 20 годишниот Хироки Абе, заминува во Барселона.

Минатиот месец фудбалерот запиша и прв натпревар за јапонскиот национален тим за време на учеството во Копа Америка, а во сениорскиот фудбал дебитираше во 2017 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com