18.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Јанушев: Ќе коалицираме со сите што ќе ја прифатат нивната изборна програма

Најчитани вести

ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со сите што ќе ја прифатат нивната изборна пропграма вели генералниот секретар на партијата Игор Јанушев за емисијата „Трилинг“.

После предвремените избори  исклучува било каква  широка коалиција со СДСМ.
Вели, убедени се дека ќе победат. Во моментов, според Јанушев партијата  разговара со албанските партии.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com