Home » Јанкулов: Секоја чест за Струга, но веруваме во трите бода

Јанкулов: Секоја чест за Струга, но веруваме во трите бода

by Lina Muslija

Третото коло од новата сезона во Првата македонска фудбалска лига ќе биде затворено со денешното дерби меѓу шампионот Струга Трим Љум и Брера.

Стрелецот на првиот гол за струмичани сезоната Ѓорге Јанкулов вели дека се максимално подготвени и во Струга заминуваат по поволен резултат.

„Мислам дека сме одлично подготвени за натпреварот со Струга. Се надеваме на позитивен резултат и да ги освоиме трите бода. Го почитуваме успехот на Струга на европска сцена ова лето, направи историски успех, но како што кажав одиме на победа“, рече Јанкулов.

Натпреварот во Струга се игра од 17:00 часот и истиот ќе биде вистински тест за стружани пред двомечот со Брејдаблик во плеј-офот од Конференциската лига.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More